Nyakunkon a tél. Eddig még nem mutatta ki a foga fehérjét, de hosszú hónapok vannak még márciusig.
Néhány téli tanácsot leírtam már: „Vajon jön a tél?”, de a vízről még nem esett szó. Most pótolom.

Néhány éve tapasztalhattuk, hogy az erős fagy után, ahogy enyhült az idő, több akarattyai ingatlanból ömlött a víz az utcára. Miért? A fagy szétnyomta a vízmérőt, majd megolvadt a jégdugó, és ömlött a víz, ahogy a csövön kifért.
Nem tudom, hogy ez a tél tartogat-e kemény hidegeket, de mindenesetre érdemes felkészülni a fogadásukra.
A télen nem használt ingatlanok esetében a szakszerű víztelenítés a vízmérőt is leüríti – így ott szétfagyás nem várható.

A télen is használt ingatlanok esetében a vízmérőakna szigetelése a feladat:

Nekem az aknafedlap alá a több réteg „pukkanós” csomagolófólia eddig bevált, de valamilyen rendes hőszigetelő anyag (pl.: Nikecell) sokkal biztosabb védelmet nyújt. Ahogy a DRV írja, fontos a hézagmentes zárás!
Kerékfy Pál
Discover more from Akarattyai Hírmondó
Subscribe to get the latest posts sent to your email.

“Szétfagy a vízmérő?” bejegyzéshez egy hozzászólás