Áprilisban láttam először a Bódi Mária Magdolna vértanú életét bemutató, a megértését és átérzését segítő színdarabot a Veszprémi Petőfi Színházban. Hamarosan újra megnézem.
Április 26-ára volt kitűzve Magdi boldoggá avatási szertartása, és két nappal előtte mutatta be a színház az életéről és haláláról készült Magdi című darabot, amit Topolcsányi Laura írt, Oberfrank Pál Kossuth- és Jászai Mari-díjas, érdemes művész rendezett, és több mint harminc szereplő hozott a nézők elé.
A díszbemutató hangulatát mutatja be ez a video:
Az április szertartást Ferenc pápa halála miatt nem lehetett megtartani. Az új időpontot XIV. Leó pápa 2025. szeptember 6-án 11 órára tűzte ki. A szertartáson regisztrációval lehet résztvenni.
Szeptember 5-én (pénteken) este 7 órakor ismét műsorra tűzi a Veszprémi Petőfi Színház a darabot. Szereposztás, jegyvásárlás és további információk itt: Magdi.
Magdit 1945-ben ölte meg egy szovjet katona, mert nem hagyta magát megerőszakolni, és egy kisollóval védekezve megszúrta a katonát. Megpróbált elmenekülni, de a hatodik lövés szíven találta.
Gyermekkorát, rövid felnőtt életét és halálát ebben a három cikkben írtam le:
Néhány információ magáról a nyolc évtizedig elhúzódott boldoggá avatási eljárásról:
Veszprém és Bódi Mária Magdolna: boldoggá avatás előtt.
Jó szívvel ajánlom mindenkinek a szeptember 5-ei előadás megtekintését!
Kerékfy Pál
Discover more from Akarattyai Hírmondó
Subscribe to get the latest posts sent to your email.


“Magdi boldoggá avatása” bejegyzéshez egy hozzászólás